I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – ROK B – 18.02.2018

1.     Dzisiaj – III niedziela miesiąca – składka na potrzeby parafii – I Niedziela Wielkiego Postu – Nabożeństwo Gorzkich Zali w Mostkach-Wasilach – godz. 14.15 z kazaniem pasyjnym i Msza Święta ; w Jarocinie – godz. 16.00 i Msza Święta. Gorąco zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali. Za udział w tym nabożeństwie można uzyskać odpust zupełny.                Po Mszy Świętej w Jarocinie w salce katechetycznej – katecheza dla narzeczonych.

2.     Wtorek – nowenna do Świętego Antoniego.  Godz. 16.00 – spotkanie z kandydatami do bierzmowania.

3.     Środa – Godz. 16.00 – wystawienie Najświętszego Sakramentu – Koronka do Miłosierdzia Bożego – prywatna adoracja – nowenna do Matki Bożej i Msza Święta.

4.     Czwartek – Święto Katedry Świętego Piotra Apostoła. .

5.     Piątek Nabożeństwo Drogi Krzyżowej – Mostki-Wasile – godz. 15.3; Jarocin- godz. 17.00 i Msza Święta. Zachęcamy wszystkich do uczestnictwa w nabożeństwie Drogi Krzyżowej.

6.     Niedziela – ostatnia Niedziela miesiąca – II Niedziela Wielkiego Postu.

7.     „Bóg zapłać” za sprzątanie kościoła i za ofiary składane na potrzeby kościoła.

8.     Na stoliku za ławkami – czasopisma – zapraszamy do czytania i do pogłębiania swojej wiary i wiedzy religijnej. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” – Wielki Post z Ojcem Pio – pierwsza odsłona cyklu wielkopostnego poświęcona spowiedzi. Ponadto w „Gościu” –on fenomenie rodziny, która wiele może dzięki miłości wzajemnej; o poszczeniu, które poprawia stosunek do życia i siebie samego. A  w „Małym Gościu” – obrazek ze Świętym Ojcem Pio oraz Jego radami - jak dobrze się spowiadać oraz o Ojcu Pio opowiada jego były ministrant; a także jak zrobić własną grę planszową.