II NIEDZIELA ADWENTU – ROK C – 09.12.2018

1.  Dzisiaj – II Niedziela Adwentu. Wieczorowa Msza Święta – godz. 16.00.

2. Codziennie Roraty w Jarocinie: godz. 06.45; w Mostkach-Wasilach – godz. 15.30 (środa – godz. 15.00).

3.   Wtorek – Nowenna do Świętego Antoniego.

4. Środa – godz. 16.00 – wystawienie Najświętszego Sakramentu – Koronka do Miłosierdzia Bożego – prywatna adoracja – nowenna do Matki Bożej i Msza Święta.

5.  Czwartek wspomnienie Świętej Łucji; rocznica wprowadzenia stanu wojennego – modlimy się za Ojczyznę.

6.  Piątek wspomnienie Świętego Jana od Krzyża.

7. Niedziela – III Niedziela Adwentu – Niedziela Gaudete  - rozpoczęcie nowenny przed Uroczystością Bożego Narodzenia.

8.  Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i za ofiary składane na potrzeby kościoła.

9.  Prosimy by osoby, które roznoszą opłatki na stół wigilijny do rodzin naszej parafii, zgłosiły się po opłatki na plebanię. Ofiary składane z tej okazji przeznaczone będą  na potrzeby parafii.

10. Na stoliku za ławkami czasopisma - zachęcamy do czytania i pogłębiania swojej wiary i wiedzy religijnej. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” – Czym jest Niepokalane Poczęcie i w jaki sposób formował się dogmat Kościoła?  Ponadto w „Gościu” – „małe cuda są po coś”, czyli niezwykła historia niewidomej kobiety, która zaadoptowała niewidomą i niesłyszącą dziewczynkę z Indii  oraz o marnowaniu jedzenia, które stało się wielkim problemem również w Polsce.

11. Na stoliku – są świece „Caritas” – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom – zachęcamy do kupowania.

12. Jasełka w Kochanach dnia 6 stycznia 2019 roku. W tym roku nastąpiła zmiana organizacyjna. Na każde wystąpienie jest określona liczba osób, które będą wpuszczane na podstawie wcześniej wykupionych cegiełek w cenie 15 zł. Podczas samego widowiska nie będzie już zbierana taca, jak to miało miejsce w latach ubiegłych. Zmiana podyktowana jest tym, że na jasełka przyjeżdżały osoby wcześniej niezgłoszone i przez to brakowało miejsc dla wcześniej zgłoszonych. Jako parafia zarezerwowaliśmy 100 biletów. Przyjmujemy zapisy do niedzieli 16 grudnia (jeszcze tylko tydzień). Jeśli po tym czasie zostaną nam jakieś bilety, oddamy je organizatorom, żeby mogli przekazać innym chętnym. Koszt wyjazdu (przejazd autokarem i bilet wstępu): 30 zł (wpłacamy przy zapisie). Wyjazd 6 stycznia o godz. 15.15 sprzed kościoła w Jarocinie. Serdecznie zapraszamy.