XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – ROK B – 18.11.2018

1.   DzisiajXXXIII Niedziela zwykła – 3. Niedziela miesiącaskładka na piec grzewczy i na ogrzewanie kościoła. Msza Święta wieczorowa w kaplicy cmentarnej i różaniec wypominkowy – godz. 15.00.

2.   Codziennie modlimy się za zmarłych polecanych w wypominkach.

3. Poniedziałekwspomnienie błogosławionej Salomei. Spotkanie ministrantów o godz. 16.15.

4.   Wtorek – wspomnienie Świętego Rafała Kalinowskiego – nowenna do Świętego Antoniego. Na godzinę 17.00 zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Spowiedzi i Komunii Świętej i ich rodziców – po Mszy Świętej krótkie spotkanie.

5.   Środa – wspomnienie: Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny – godz. 16.00 – wystawienie Najświętszego Sakramentu – koronka do Miłosierdzia Bożego – prywatna adoracja – nowenna do Matki Bożej – wypominki i Msza Święta.

6.   Czwartekwspomnienie Świętej Cecylii – dziewicy i męczennicy – patronki muzyki kościelnej. O godz. 17.00 – Msza Święta z udziałem zaangażowanych w Katolickim Centrum Pomocy Rodzinie w dekanacie Ulanów.

7.   Sobota – wspomnienie Świętych męczenników: Andrzeja Dung–Lac i Towarzyszy.

8.  Niedziela – ostatnia niedziela roku liturgicznego – UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA PATRONALNE ŚWIĘTO AKCJI KATOLICKIEJ I KATOLICKIEGO STOWARZYSZENIA MŁODZIEŻY.

9.  W sobotę rozpoczęcie Tygodnia biblijnego – zachęcamy do czytania Pisma świętego w rodzinach.

10. „Bóg zapłać” za sprzątanie kościoła i za ofiary składane na potrzeby kościoła.

11. Na stoliku za ławkami czasopisma – prosimy o czytanie i pogłębianie swojej wiary i wiedzy religijnej. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym”: Bóg zaprasza nas do współpracy mimo naszych słabości i grzechów. Jak zrozumieć, że On kocha nas takimi, jakimi jesteśmy?  Ponadto w „Gościu” – trwa dramatyczna walka o ocalenie jednego
z najstarszych gdańskich kościołów, któremu może grozić zawalenie; oraz jak czytanie dzieciom wpływa na ich przyszłość.