V NIEDZIELA WIELKANOCNA – ROK C – 19.05.2019

1.  Dzisiaj V Niedziela Wielkanocna – III Niedziela Miesiąca – składka inwestycyjno – gospodarcza. Nabożeństwo majowe i Msza Święta o godz. 16.00.  Serdecznie zapraszamy.

2.  Wtorek – nowenna do Świętego Antoniego.

3. Środa – godz. 17.00 – wystawienie Najświętszego Sakramentu, Koronka do Miłosierdzia Bożego, prywatna adoracja, około godz. 17.30 – nabożeństwo majowe, nowenna do Matki Bożej i Msza Święta.

4.  Piątek – wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych.

5. Codziennie nabożeństwo majowe w Jarocinie – godz. 18.00; w Mostkach-Wasilach – godz. 16.30  (środa – godz. 16.00).  Serdecznie zapraszamy dzieci komunijne, rocznicowe, szkolne, młodzież – kandydatów do bierzmowania i wszystkich parafian.

6. Sobota – godz. 09.00 – spotkanie ministrantów i kandydatów na ministrantów a o godz. 10.00 – spotkanie scholi – zapraszamy dziewczynki do oddawania czci Bogu przez śpiew.

7. Niedziela – VI Niedziela Wielkanocy – Dzień Matki – modlimy się za nasze Matki: o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla żyjących, o wieczne szczęście dla zmarłych.

8. „Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i za ofiary składane na potrzeby kościoła.

9. Na stoliku za ławkami – czasopisma. Zachęcamy do czytania i pogłębiania swojej wiary i wiedzy religijnej. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym  znajdziemy zaskakującą odpowiedź na pytanie: „Po co Pan Bóg stworzył człowieka?”   Ponadto w „Gościu” – jakimi kryteriami się kierować wybierając posłów do Parlamentu Europejskiego oraz o ustanowionym właśnie pierwszym w Polsce sanktuarium Świętej Rity.  Natomiast w Małym Gościu – obrazek (format A4) z Matką Bożą Częstochowską do pokolorowania oraz o pomocnikach Maryi – co robią i kto ich wymyślił? A także dlaczego w pierwszy piątek miesiąca mamy czcić Serce Pana Jezusa, a w pierwszą sobotę Serce Matki Bożej?

10. Otrzymałem Pismo z Kurii Biskupiej z dnia 13 maja w którym Ks. Biskup prosi o administrowanie parafią do czasu mianowania następcy.