XV NIEDZIELA ZWYKŁA – ROK B – 15.07.2018

1.   Dzisiaj – XV Niedziela Zwykła – III Niedziela miesiąca – składka na potrzeby parafii – wieczorowa Msza święta – godz. 16.00

2.   Poniedziałek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel – Matki Bożej Szkaplerznej -  Odpust w Bielinach.

3.   Wtorek – nowenna do Świętego Antoniego

4.   Środa – godz. 17.00 – wystawienie Najświętszego Sakramentu – Koronka do Miłosierdzia Bożego – prywatna adoracja – godz. 17.45 – nowenna do Matki Bożej i Msza Święta.

5.   Niedziela – XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

6.   „Bóg zapłać” za sprzątanie kościoła i za ofiary składane na potrzeby kościoła

7. Na stoliku za ławkami czasopisma. Zachęcamy do czytania i pogłębiania swojej wiary i wiedzy religijnej. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” – O kulcie Najdroższej Krwi Chrystusa. Miesiąc lipiec – miesiącem Najdroższej Krwi Chrystusa. Ponadto w „Gościu” – o szkaplerzu, który towarzyszył Janowi Pawłowi II do ostatnich chwil, a dla wielu katolików stał się stylem życia oraz fakty i mity o kleszczach według Tomasza Rożka.

8. W dniach od 4 do 12 sierpnia 2018 odbędzie się  XXXV PIESZA PIELGRZYMKA ZE STALOWEJ WOLI NA JASNĄ GÓRĘ  pod hasłem : Wielbi dusza moja Pana…”. Hymn Magnificat jest modlitwą, którą pragniemy wyśpiewać w czasie pielgrzymki w intencji naszej Diecezji, która przeżywa Jubileusz 200-lecia utworzenia. Również tegoroczna pielgrzymka w 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości stanowi dziękczynienie za dar wolności osobistej i narodowej.    Pielgrzymka ma charakter wędrownych  rekolekcji z programem różnych modlitw, konferencji, dyskusji, śpiewu. Pielgrzymka jest jedną z dróg prowadzących do Pana Boga, poprzez wstawiennictwo Maryi.  Na pątniczy szlak zapraszamy ludzi dobrej woli, starszych i młodych, którzy poprzez właściwą postawę i osobiste zaangażowanie zaakceptują religijno – pokutny charakter pielgrzymowania. Zapisy w kancelarii parafialnej do dnia 29 lipca 2018. Koszt 100 zł. Istnieje możliwość wpłacenia zaliczki w kwocie 50 zł. Dopłata przy składaniu bagaży. Druga osoba z tego domu – rodziny opłata 70 zł.; trzecia i następne 50 zł. W tej kwocie organizatorzy zapewniają: chleb, kawa, woda do kawy czy herbaty, przewóz bagaży, WC serwis. Zachęcamy również do udziału w duchowym pielgrzymowaniu. Każdy duchowy uczestnik zobowiązany jest w czasie trwania pielgrzymki do udziału we Mszy Świętej, odmówienia części Różańca i odśpiewania Apelu Jasnogórskiego.