OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA – ROK B – 22.04.2018

1.     Dzisiaj – IV Niedziela Wielkanocna - Niedziela DOBREGO PASTERZA – rozpoczęcie Tygodnia  modlitw o Powołania do Służby Bożej. Wieczorowa Msza święta – godz. 16.00.

2.     Poniedziałek UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEGO WOJCIECHA – GŁÓWNEGO PATRONA POLSKI . Odpust w Bielinach – Suma o godz. 11.00.

3.     Wtorek – nowenna do Świętego Antoniego, Godz. 17.00 – spotkanie z dziećmi przygotowującymi się do I Spowiedzi i Komunii Świętej

4. Środa – Święto Świętego Marka Ewangelisty – dzień modlitw o urodzaje. Godz. 17.00 – wystawienie Najświętszego Sakramentu – Koronka do miłosierdzia Bożego – prywatna adoracja – nowenna do Matki Bożej i Msza Święta.

5.     Czwartek – godz. 17.00 – spotkanie z dziećmi przygotowującymi się do I Spowiedzi i Komunii Świętej

6.    Piątek – dzień przebłagania za grzechy przeciwko życiu.

7.     Niedziela – V NIEDZIELA WIELKANOCNA – dzień męczeństwa duchowieństwa polskiego w czasie II wojny światowej – wspomnimy także naszego męczennika Ks. Marcina Kędzierskiego.

8.     „Bóg zapłać” za sprzątanie kościoła i za ofiary składane na potrzeby kościoła.

9.     W najbliższym czasie planujemy kilka parafialnych wyjazdów:

ü9 czerwca pielgrzymka na Jasną Górę. Wyjazd o godzinie 6.00 spod kościoła. Powrót ok. godziny 21.00. Koszt: 60 zł. Zapisy w Zakrystii.

üWakacje z Bogiem w Zakopanem (30.06 do 7.07. 2018 r. ) dla dzieci i młodzieży. Koszt: 590 zł. W cenie zawiera się: przejazd, 7 noclegów z wyżywieniem (śniadanie, obiadokolacja), 2x wyjazd do Aquaparku Chochołowskie Termy, opieka wychowawców, wejścia do Tatrzańskiego Parku Narodowego, przewodnik w górach. Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież do twórczego spędzenia czasu w okresie wakacji. Zapisy w Zakrystii.

üDwudniowa Pielgrzymka do Gietrzwałdu, na Warmię i Mazury w dniach 25-26 sierpnia 2018 r. W planie: zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego w Warszawie,  wizyta i nocleg w Gietrzwałdzie – jedynym miejscu w Polsce, gdzie objawiła się Matka Boża, zwiedzanie Stoczka Warmińskiego, miejsca internowania Prymasa Tysiąclecia, kard. Wyszyńskiego, zwiedzanie Sanktuarium Matki Bożej w Świętej Lipce oraz zwiedzanie kwatery Hitlera z II wojny światowej Wilczy Szaniec. Koszt: 300 zł. Zapisy w Zakrystii (zaliczka: 100 zł).

10.               Na stoliku za ławkami czasopisma – przez czytanie pogłębiajmy swoją wiarę i wiedzę religijną. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” – bezpłatny dodatek – adhortacja apostolska papieża Franciszka „Gaudete et exsultate” – o świętości w świecie współczesnym. Ponadto w „Gościu” : czy Duch Święty może zmienić Tradycję w Kościele?  Oraz - czego nie wiemy o zbrodni katyńskiej? W „Małym Gościu” dodatek – szablon na laurkę dla mamy oraz jak stawiać pierwsze kroki na rolkach.