III Niedziela Wielkanocna 14 kwietnia 2024

1.  Na mocy decyzji Konferencji Episkopatu Polski w trzecią niedzielę Wielkanocy we wszystkich diecezjach w Polsce obchodzona jest Niedziela Biblijna, która rozpoczyna następujący po niej Tydzień Biblijny. Niedziela i Tydzień Biblijny to inicjatywa kierowana do każdego wierzącego. Wczytujmy się z ochotą i rozważajmy słowo Boże, zwłaszcza to zawarte w Ewangeliach.

2 . Jutro, w poniedziałek, od godz. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja prowadzona przez Wspólnotę Dzieła Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa. Na zakończenie adoracji o godz. 17.00 Msza święta.

3. We wtorek, o godz. 16.00 zbiórka ministrantów. Po Mszy świętej wieczornej Nowenna do Świętego Antoniego.

4. W środę od godz. 16.00 - wystawienie Najświętszego Sakramentu - Koronka do Miłosierdzia  Bożego, prywatna adoracja, o 16.45 - Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza Święta.

5. W piątek, (jest to 3 piątek m-ca) na godz. 16.00, Apostolstwo Dobrej Śmierci zaprasza na Nabożeństwo ku czci Matki Bożej Bolesnej z rozważaniami i różańcem do Siedmiu Boleści Matki Bożej Bolesnej.

6. W przyszłą niedzielę na Mszę świętą na godz. 11.00 i spotkanie po niej zapraszamy młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania klasy: 1 Szkoły Średniej i 8 Szkoły Podstawowej.

7. W dniach od 20 do 27 kwietnia w naszej diecezji odbędzie się peregrynacja relikwii bł. Rodziny Ulmów. W przyszłą niedzielę Mszą Świętą o godz. 17.00 w Stalowej Woli w parafii pw. św. Floriana, rozpoczyna się peregrynacja relikwii bł. rodziny Ulmów z Markowej dla naszego rejonu diecezji. Po Mszy Świętej całonocne czuwanie. Nasz dekanat jest wyznaczony do czuwania 22 kwietnia (poniedziałek) w godzinach od 14.00 – 15.00, po nim Koronka do Bożego Miłosierdzia i Msza Święta. Zachęcamy do włączenia się do wspólnej modlitwy. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.

8. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby Kościoła.

9. Dziękujemy bardzo za sprzątanie kościoła i ofiarę na K-ł : Marii Tęcza, Katarzynie Siudak i Janinie Tęcza. Na przyszły tydzień prosimy następnych z kolejki.

10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. „Gość Niedzielny”, „Niedziela”, „Promyczek dobra”.

11. Zapraszamy dzieci i młodzież do zgłaszania się na Oazy wakacyjne. Terminy, miejsca i koszt Oaz oraz inne szczegółowe informacje można znaleźć na plakacie w gablocie parafialnej.

12. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.

13. W ubiegłym tygodniu Pan powołał do siebie śp. Tadeusza Mazura. Polecając go Miłosierdziu Bożemu, módlmy się: Wieczny odpoczynek…

CYKL KATECHEZ UZUPEŁNIAJĄCYCH
W DEKANACIE ULANÓW

„WIERZĘ W CIEBIE BOŻE”

DATA

GODZINA

TEMAT KATECHEZ

PROWADZĄCY

24 lutego 2024r.

8.00-10.30

MODUŁ I - W CO WIERZĘ

- Dlaczego możemy wierzyć?

- Wierzę w Boga Ojca Stworzyciela.
- Wierzę w Jezusa Chrystusa Odkupiciela.

Ks. K. Sibiga

9 marca 2024r.

- Wierzę w Ducha Świętego Uświęciciela.

- Wierzę w jeden, święty, powszechny i apostolski Kościół.

- Wierzę w świętych obcowanie, grzechów odpuszczenie i życie wieczne.

Ks. K. Sibiga

16 marca 2024r.,

MODUŁ II – CELEBRACJA LITURGII I SAKRMANETÓW

- Bóg i święta liturgia

- Jak celebrujemy tajemnice Chrystusa?

- Sakramenty wtajemniczenia chrześcijańskiego (chrzest, bierzmowanie, Eucharystia)

Ks. W. Pelczar

13 kwietnia 2024r.,

- Sakramenty uzdrowienia (namszczenie chorych, sakrament pokuty i pojednania)

- Sakramenty w służbie komunii i posłania wiernych (kapłaństwo, małżeństwo)

- Inne celebracje liturgiczne

Ks. W. Pelczar

27 kwietnia 2024r.,

MODUŁ III -  WJAKI SPOSÓB MAMY ŻYCIE W CHRYSTUSIE?

- Po co żyjemy, jak mamy wypełniać Boże posłanie i jak nam w tym pomaga Duch Święty?

- Tajemnica człowieka, stworzonego na obraz i podobieństwo Boże

- Dekalog jako dar od Boga

Ks. J. Łyko

6 maja 2024r.,

- Przykazanie I: Nie będziesz miał bogów cudzych prze de mną

- Przykazanie II: Nie będziesz brał imienia Pana Boga Twego nadaremno- Przykazanie III: Pamiętaj, abyś dzień święty święcił

Ks. J. Łyko

25 maja 2024r.,

- Przykazanie IV: Czcij Ojca swojego i Matkę swoją

- Przykazanie V: Nie zabijaj

- Przykazanie VI i IX: Nie cudzołóż i nie pożądaj żony bliźniego swego

- Przykazania VII i X: Nie kradnij i nie pożądaj żadnej rzeczy bliźniego

- Przykazanie VIII: Nie mów fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu

- Miłuj bliźniego swego jak siebie samego

Ks. G. Marzec

1 czerwca 2024r.,

MODUŁ IV – JAK POWINNIŚMY SIĘ MODLIĆ?

- Modlitwa w życiu chrześcijanina

- Na modlitwie Bóg obdarza nas swoją bliskością

- Rodzaje modlitwy: uwielbienie, przebłaganie, dziękczynienie i prośba

Ks. Ł. Pyszka

22 czerwca 2024r.,

- Ojcze nasz jako przykład najdoskonalszej modlitwy

- Jak dobrze przygotować się do spowiedzi?

- Jak dobrze przeżywać Mszę Świętą?

Ks. Ł. Pyszka

Katechezy odbywają się w salce katechetycznej
w budynku plebanii w Zarzeczu

przy ul. Mickiewicza 43.